כל מה שצריך לדעת על פיצול דירות

פיצול דירות בעד ונגד

אז מה זה פיצול דירות בכלל? ועל מה כל המהומה?

בשנים האחרונות יזמי נדל"ן עלו על שיטה שעוזרת להם להשיג תשואות גדולות בעשרות ואף מאות אחוזים מנכסי הנדל"ן שלהם.
הסוד הוא פיצול דירות.
הרעיון הוא בסיסי ופשוט, נניח ויש לך דירת 3 חדרים בגודל 70 מטרים ואתה משכיר אותה ב3000 ש"ח, תוכל לפצל אותה לשתי דירות בגודל 35 מטר ולהשכיר כל אחת מהן (בתקווה) ב2000-2500 ש"ח, וכך להעלות את הרווחים והתשואה על הדירה בצורה משמעותית.

יש שתי סיבות שגרמו לתחום פיצול דירות להיות רלוונטי ומוכר כל כך:
1. צפיפות אוכלוסין (היצע וביקוש) – בשנים האחרונות, בעיקר במרכז הארץ, יש ביקוש עצום לדיור, ומצד שני בפתרונות המוצעים אינם מספיקים בדרך כלל, יש יותר ויותר אנשים שמחפשים דירות, ובאותו הזמן יש פחות דירות שמוצעות לשוק.
2. הזדמנויות נדל"ן – בתור בעלי נכסים, כל אחד ואחת מאיתנו היו רוצים להרוויח עוד כמה אלפי שקלים על הנכס שלנו בהשקה חד פעמית, זה הגיוני ומובן.

האם פיצול דירות חוקי? 

פיצול דירות

IMG-20150321-WA0000

יש אנשים אשר מיד יקפצו ויגודו לא! פיצול דירות אינו חוקי!
אבל זה לא מדויק, יש מספר היתרים ואפשרויות חוקיות לבצע פיצול דירות.
נכון, אם תעשו זאת בצורה לא חוקית אתם מסתכנים בקנס גבוהה מאוד מהעירייה, אבל אם תעשו זאת בצורה חכמה וחוקית, תוכלו להנות מתשואה גבוהה בהשקעה קטנה וחד פעמית.

במה כרוכה עבודת פיצול דירות

זמני, דרישות ועלויות העבודה ישתנו בהתאם לגודל והיקף הפרויקט.
אם תרצו לחצות את הבית באמצעות קיר גבס ולעשות מטבח ושירותים משותפים, העבודה תהיה פשוטה וזולה מאוד.
אך אם תרצו לבצע עבודה מקיפה של חדר אמבטיה לכל דירה, מטבח לכל דירה וקיר אשר יאטום את הרעש בין שתי הדירות, הפרויקט יהיה ארוך יותר, יקר יותר, אך בסוף העבודה תקבלו שתי דירות ברמה גבוהה מאוד אשר כל אחת מהן שווה שכירות גבוהה.

אם תבחרו לבצע פיצול דירות חשוב מאוד להשתמש בחברת שיפוץ איכותית בעלת ניסיון רב בתחום פיצול דירות.
ישנם דברים חשובים בתחום פיצול דירות שעל הקבלן לדעת ולשים לב, חברה בעלת ניסיון בתחום תחסוך לכם כסף רב בכך שהעבודה, תתבצע על הצד הטוב ביותר, בהתאם ללוח זמנים מוגדר מראש ולא תצטרכו להוסיף כסף על תיקונים ושיפוצים נוספים בתום התהליך.